لینک مستقیم پاورپوینت درباره تیره Fabaceae

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 25 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

فهرست

رده بندی تیره Fabaceae

ویژگی های تیره Fabaceae

کاربرد گیاهان تیره Fabaceae

رده بندی و ویژگی های cersis sp

رده بندی و ویژگی های Wisteria sp.

رده بندی و ویژگی های Trifolium sp.

رده بندی و ویژگی های Vicia

رده بندی و ویژگی های Robina sp

رده بندی و ویژگی های Lathyrus sp

منابع

ویژگی های تیره Fabaceae

نام لاتین این تیره Fabaceae یا Leguminosae است.

Leguminosae یا Fabaceae یک خانواده بزرگ وازلحاظ اقتصادی مهم در گیاهان گلدار است ;که معمولا به عنوان خانواده legume ، خانواده نخود ، خانواده لوبیا یا بقولات شناخته می شود .

عده ای از گیاهشناسان Leguminosae را یک راسته و عده ای دیگر آن را یک زیر راسته دانسته اند .

این تاکزون را به سه تیره گل ابریشم، گل ارغوان و پروانه آسا تقسیم نموده اند .

برخی نیز این تاکزون را یک تیره به حساب آورده و نام دیگر آن را Fabaceae می دانند و ان را به سه زیر تیره گل ابریشم، گل ارغوان و پروانه آسا تقسیم می کنند. میوه در تمام این گیاهان به صورت نیام Legume است.

تیره باقلا ( بقولات )دارای حدود 650 جنس و 12000 گونه است که در سراسر زمین به صورت جهان وطن پراکنده اند. این تیره دارای سه زیر تیره است که عبارتند از :

زیر تیره گل ارغوان Caesalpinioideae با حدود 166 جنس و 400 گونه، زیر تیره گل ابریشم Mimosoideae با حدود 60 جنس و 3200 گونه و زیر تیره پروانه آسا Papilionoideae با حدود 430 جنس و 9000 گونه.

بسیاری از گونه های این تیره ارزش غذایی بالایی دارند و برخی دیگر منبع تامین رنگ، فیبر، گم Gum ، رزین Resin ، روغن بوده و بسیاری به عنوان کود سبز مصرف می شوند .مطالب دیگر:
📜دانلود مقاله آموزش ژيمناستيك 30 ص 📜دانلود مقاله اصول ارزشی و اخلاقی در ورزش 18 ص 📜دانلود مقاله بدن سالم با تغذيه مناسب 11 ص 📜دانلود مقاله بسکتبال 40 ص 📜دانلود مقاله رفع کمردرد با ورزش 25 ص 📜پوستر HSK 5 زبان چینی📜دانلود مقاله عضلات بدن 50 ص 📜دانلود مقاله فیزیولوژی و متابولیسم ورزش 22 ص 📜دانلود مقاله مقاله ورزش و بارداري 31 ص 📜دانلود مقاله ورزش بانوان 6 ص 📜دانلود مقاله آشنایی با بافته های سنتی 23 ص 📜دانلود مقاله دگرگونیهای تصویری آثار گل و مرغ از اسطوره تا پیدایی آثار گل و مرغ 30 ص 📜دانلود مقاله خط و تذهيب و نقاشي در اسلامى 20 ص 📜دانلود مقاله صنايع دستي و انواع آن 52 ص 📜پوستر HSK 6 زبان چینی📜طرح های وکتور کودکانه📜پاورپوینت آماده کمبود عناصر معدنی در گیاهان و علائم آن 15اسلاید📜پاور آماده ژنتیک،اپی ژنتیک ،کاریوتایپ و انالیز شجره نامه📜پاورپوینت شبکه (سخت افزاری و نرم افزاری) 📜پاورپوینت شبکه مدیریت ارتباطات📜پاورپوینت شبکه های VPN📜پاورپوینت شبکه های اجتماعی📜پاورپوینت شبکه های عصبی مصنوعی📜پاورپوینت شبکه های عصبی📜پاورپوینت شبیه سازی در لجستیک و مدیریت زنجیره تامین