لینک مستقیم پاورپوینت درباره توسعه(اقتصاد,اجتماعی,فرهنگی)

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 30 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

اهداف فصل :

1- تعریف توسعه

2- تعریف و بیان شاخصهای توسعه اقتصادی

3- توضیح توسعه سیاسی

4- توضیح توسعه فرهنگی

5- توضیح توسعه اجتماعی

6- درک مفهوم سرمایه اجتماعی

تعریف توسعه:

توسعه: عبارتست از تغییر در تمام ساختارهای اجتماعی ، اقتصادی، سیاسی و ...به گونه ای که نه تنها از لحاظ کمی بلکه باعث تغییرات کیفی در تمام ابعاد جامعه از جمله شیوه زندگی ،رفاه اجتماعی و... شود.

توسعه: عبارتست ازبازسازی کامل یک جامعه که باعث ایجاد نهادهای تازه می شود و در این بازسازی و نهاد سازی تمدنی جدید ایجاد شود.

نکته: توسعه فرایندی همه جانبه است و معطوف به تمام ابعاد زندگی مردم جامعه می شود.

توسعه اقتصادی :

رشد اقتصادی و توسعه اقتصادی با هم تفاوت دارند، رشد اقتصادی مفهومی کمی است و عبارتست از افزایش تولید کشور در یک سال نسبت به سال پایه است GNP یا GDP

اما توسعه اقتصادی مفهومی کیفی است و درباره تعریف

توسعه اقتصادی وحدت نظر کامل بین علمای اقتصاد وجود ندارد واین به خاطر وجود عوامل متعدد، موثر در توسعه اقتصادی استمطالب دیگر:
📃پاورپوینت آسیب شنوایی📃تحقیق معماری مکانهای مذهبی📃تحقیق گرافیت📃گزارش کارآموزی شركت سرمايه گذاري توسعه معادن كوثر قروه (كردستان)📃تحقیق بتن چیست؟📃تحقیق اندازه گذاری و تلرانس گذاری هندسی (GD and T )📃تحقیق طراحي سازه هاي فضايي براي نمايشگاههاي موقت📃تحقیق مراحل ساخت فوندانسيون در اسکلت بتوني📃تحقیق معماري دوره ساماني📃تحقیق سقف📃تحقیق ساختمانهاي قرن بيست و يكم📃تحقیق ساختمانهاي چوبي📃تحقیق عدالت و فضيلت آن📃تحقیق عدالت اجتماعى در حكومت علوى📃تحقیق عدالت كيفري و قصاص📃تحقیق عدالت در نهج البلاغه📃تحقیق عدالت در انديشه ديني📃تحقیق اصول عقائد (2) عدل📃تحقیق علوم قرآنى و سير تاريخى نگارش‏هاى آن📃تحقیق علوم قرآني📃تحقیق علائم حتمي ظهور امام مهدي (عج)📃تحقیق علائم مؤمن در كلام على (ع)📃پاورپوینت طرح جامع شهر مشهد مقدس📃تحقیق مبدلهاي حرارتي📃تحقیق تاريخچه توليد فولاد در جهان